Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Контакт
02 3229922
Мапа

Ammon Zeus Hotel Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Плажа

Плажа :  Хотелот, располага со приватна, песочна плажа
( лежалките се со доплата на лице место )Локација
Локација: Полуостров Касандра, 300 м од центарот на Калитеа, 80 км од аеродромот Македонија во Солун. Вкупна површина 5000 м2, зграда на 5 спрата. Прва линија од морето. Рецепцијата и ресторанот се реновирани 2013 година.
Сместување

Вкупно 126 соби: 114 Двокреветни соби (Standard Rooms, ~20 m2), 12 Фамилијарни соби (Family Rooms, ~40 m2).
Собите се опремени со:клима, фрижидер, сателитска телевизија, телефон, радио, купатило/туш, фен, баде матил, балкон, поглед на море или на планина. Тип на дополнително легло - софа.
Family room - мал ходник, дневен престој со кауч на развлекување, мал ходник, спална соба (без врата), поглед на море. Собите не се одвоени со врата.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Пансион
Услуга : 
Полупансион - појадок и вечера ( HALF BOARD ) 

Concept

Појадок - шведска маса (самопослужување, избор на различна храна), 
Вечера. - шведска маса (самопослужување, избор на различна храна), 

Во хотелите кои нудат храна на принцип шведска маса- самопослужување, избор на повеќе јадења, правило на хотелот е да при недоволен број гости или други фактори, во некои периоди, било во или вон сезона, да служи по мени наместо шведска маса, што не влијае на квалитетот на услугата.

Хотелот го задржува правото да ја промени програмата без претходна најава.

За хотелот:
Сместен на песочна плажа, хотелот нуди светли, пространи соби, ресторан, барови, интернет, фитнес, водени спортови. Во секој момент можете да се прошетате низ градот и уживате во Калитеа и нејзината преубава туристичка атмосфера. Во вечерните часови на располагање Ви се ноќните клубови и дискотеки. Хотелот се препорачува за сите категории на туристи.
Хотелот се наоѓа на само 5 минути пешачење од центарот на Калитеа.
ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Ammon Zeus Hotel Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.