Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Контакт
Мапа

DHIGUFARU ISLAND RESORT Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Ценовник
  • Галерија
  • Информации за хотелот

DHIGUFARU ISLAND RESORT Слики и Видеа

За хотелот:
Во моментов нема најавени забави за Божиќ и Нова Година

*Трансферот се врши со моторен брод

Опис
DHIGUFARU ISLAND RESORT  целосно е реновиран 2020 год.
Baa Atoll, Dhigufaru се наоѓа во Dhigufaruvinagandu во регионот на атол Баа, на 29 километри од Dharavandhoo. Ресортот има целогодишен отворен базен и приватна плажа. Хотелскиот комплекс располага со СПА центар и нуди спортови на вода.
Сите соби имаат телевизор со сателитски канали. Некои соби имаат приватен балкон / тераса и / или кат за седење каде што можете да се одморите. Секоја соба има сопствено купатило. Обезбедени се бањарки и влечки.
Комплексот нуди 24-часовен прием, грижа за деца и фризер.
Гостите исто така можат да играат билијард, а областа е популарно место за snorkelling .

Локација
Baa Atoll, Dhigufaru се наоѓа во Dhigufaruvinagandu во регионот на атол Баа, на 29 километри од Dharavandhoo. 
Местоположбата на хотелот е дел од Светскиот резерват на биосферата на УНЕСКО
Плажа
Хотелот располага со сопствена плажа и се наоѓа на прва линија.
Услови за деца
- Телевизиски канали за деца
- Детска игротека
- Затворен кат за играње
- Книги, филм на DVD, музика за деца
- Чување на деца (со доплата)
Карактеристики за соба
40 вили 
10 Semi-Water Villas
8 Beach Villa Boaku “Sunrise”
22 Beach Villa Veli “Sunset”
Сите вили имаат пространи соби дизајнирани со мешавина од традиционални и модерни малдивски вкусови. Тие се модерно опремени со сè што ви треба за луксузен одмор.
Карактеристики за хотелот
Два бара
24 часов рум сервис
Надворешен базен
Базен со бар
Базен со поглед
Крпи за базен/плажа
Лежалки
Фитнес
Спа зона/зона за релакс
Парна бања
Спа удобностки
Терапија со светлина
Процедура со завиткување на телото (body wrap)
Пилинг на тело
Процедури за тело
Спорт и рекреација
Тематични вечери
Вечерни забави
Детски клуб
Содржини за спортови на вода 
Ноќен клуб/DJ
Аниматори
Нуркање со шнорхел
Нуркање 
Kану-кајак 
Windsurfing 
Караоке
Билјард
Игротека за деца
Сала за игри
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.