Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Контакт
Мапа

MEERU ISLAND RESORT & SPA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Ценовник
  • Галерија
  • Информации за хотелот

MEERU ISLAND RESORT & SPA Слики и Видеа

Плажа
Хотелот располага со сопствена плажа и се наоѓа на прва линија.
Услови за деца
детска игротека
затворен кат за играње
друштвени игри
чување на деца  (со доплата)
Локација

Meeru Island Resort & Spa 4*+ се наоѓа на Северниот Атол Мале, на само 45 км од аеродромот Мале. Трансфер со глисер е околу 50 минути. На овој остров ќе најдете се што е потребно како за еден спокоен, така и за активен одмор. 

Карактеристики за соба

климатизација

телефон

телевизор

вентилатор за таван

мини бар со фиржидер

безплатен чај / кафе

интернет

сеф

аксесоари за бања

фен за коса

бањарки
приватна веранда со мебел

Спорт и рекреација

тематични вечери

бадминтон

ноќна забава

спортови на вода

аниматори

мини голф

нуркање

кану-кајак

библиотека

пикадо

windsurfing

пинг-понг

билјард

сала за игри

риболов

голф игралиште

тениско игралиште

јога

фитнес

масажа

СПА процедури

Карактеристики за хотелот

2 основни ресторани

4 a-la-carte ресторани

6 бара

3 базена

СПА центар

интернет кафе

продавници

интернет

За хотелот:

Задолжително се доплаќа Божиќна вечера- 98 евра за возрасен / деца  3-14.99год.- 49 евра

Задолжително се доплаќа Новогодишна вечера- 98 евра за возрасен / деца  3-14.99год.- 49 евра

*Трансферот се врши со глисер.


Опис

 

Meeru Island Resort е со должина 1200 м. и 350 м. широчина. Сместен меѓу плантажите со банани, папаја и разни палми.

Има 284 соби, кои вклучуваат 77 Jacuzzi Water Villas, 27 Water Villas, 83 Jacuzzi Beach Villas, 77 Beach Villas и 20 Garden Rooms.

Jacuzzi Water Villas (85 кв.м) се наоѓаат над водата, во лагуната со поголема спална соба, дрвен под, машина за еспресо, пространа бања, приватна надворешна површина со џакузи за двајца „под sвездите“, дрвена тераса со лежалки, засенчена област, тропски растенија, приватна тераса со скали до морето и највеличествениот поглед од сите.

Water Villas (60 кв.м.) се наоѓаат на плажа, покрај брегот, спална соба со кревет со балдахин, приватен заграден простор на отворено со џакузи за двајца „под ѕвездите“, дрвена тераса со лежалки, чадор за сонце, тропски растенија, приватна тераса со скали кон морето и неверојатен поглед кон лагуната.

Jacuzzi Beach Villas (80 кв.м) се вили на плажа, спална со кревет со балдахинотворен дел со џакузи за двајца „под звездите“, дрвена тераса со лежалки, чадор за сонце, тропски растенија и прекрасна гледка кон лагуната.

Beach Villas (56 кв.м) се просторни, реновирани индивидуални дрвени бунгалови на плажа, со прекрасен поглед кон лагуната.

Garden Rooms ( 50 кв.м.) се наоѓаат во блок по 20 соби во близина до базенот на Dhoni Bar,
неодамна реновиран, внатрешна бања, засенчена област под кокосовите дрвја со поглед на тропските градини.

Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.