Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Контакт
Мапа

OBLU BY ATMOSPHERE AT HELENGELI Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Ценовник
  • Галерија
  • Информации за хотелот

OBLU BY ATMOSPHERE AT HELENGELI Слики и Видеа

За хотелот:

Во моментов нема најавени забави за Божиќ и Нова Година

 

*Трансферот се врши со моторен брод.


Опис

Oblu by Atmosphere at Helengeli се наоѓа во атол Северен Мале, на 50-минутен трансфер со моторна брод од меѓународниот аеродром Мале. На располагање на гостите е СПА центар. Хотелскиот комплекс со поглед кон морето разполага со отворен базен и бар.

Обезбедени се телевизори со сателитски канали и аудио систем за iPod. Некои соби имаат кат за седење. Собите се опремени со кафемат и електричен бокал. Сите соби имаат приватна бања со када и / или туш. Со доплата се бањарки и влечки.

OBLU Experience предлага на гостите висококвалитетна интернационална кујна, како и различни активности, меѓу кои спортови на вода и СПА центар Garden Spa.

Островот се наоѓа во затскриена област во североисточниот дел на атолот Северен Мале, со над 30 првокласни места за нуркање во непосредна близина.

Локација

Oblu by Atmosphere at Helengeli се наоѓа во атол Северен Мале, на 50-минутен трансфер со моторна брод од меѓународниот аеродром Мале.

Плажа
Хотелот располага со сопствена плажа и се наоѓа на прва линија.
Услови за деца
Детски кат и детски клуб
Карактеристики за хотелот

116 вили во 4 категории

Beach Villas - 22

Deluxe Beach Villas - 64

Lagoon Villas with Plunge Pool - 28 

Beach Suites with Pool - 2

основен ресторан The Spice – појадок, ручек и вечера

a-la-carte restаurant - Just Grill - еднаш 

bar Helen's

базен

центар за спортови на вода

рум сервис

СПА центар 

интернет

Карактеристики за соба

Комплексот предлага 116 вили во 4 категории. Beach Villas - 22; Deluxe Beach Villas - 64; Lagoon Villas with Plunge Pool - 28; Beach Suites with Pool - 2

Спална - King Size

Бања на отворено

мини бар

сеф

бокал за чај и кафе

климатизација

телевизор

бањарки и папучи

крпи за плажа

веранда со лежалки

Спорт и рекреација

СПА центар

богат избор на масажи и спа процедури

парна бања

сауна

релакс зона

фитнес

групни вежби со инструктор

јога

пилатес

спортови на вода 

windsurfing 

скијање на вода 

џет ски 

кајак

музика во живо 

DJ програма 

Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.