Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа

Bomo Aristoteles Holiday Resort & SPA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Bomo Aristoteles Holiday Resort & SPA Слики и Видеа

Локација

локација

X Координати: 40.348923
Y координати: 23.9634
Спорт и рекреација

Активности во близина на хотелот

 Пинг-Понг
 Училиште по нуркање
 Велосипеди за изнајмување
 Јавање коњи
 Риболов
 Тениски терени
 Спортови на вода
Дополнителни информации

Хотелски содржини и услуги

 Базен за деца
 Сауна
 Факс
 Ресторан
 Соби за не-пушачи
 Хемиско чистење
 Ресторан а ла карт
 24 часовна услуга во соба
 Надворешен базен
 Чадори и лежалки на базен
 Чадори и лежалки на плажа
 Бар на базен
 Рент-а-кар
 Детско катче
 Игротека за деца
 Лоби бар
 Собна услуга
 Перална
 Сервис за пеглање
 Рецепција 24/7
 Игралиште за деца
 Бар на плажа
 Приватна плажа
 Градина
Сместување

Опис на соби:

Има вкупно 243 соби: 75 Standard Rooms SV (~ 16 m2), 46 Superior Rooms (~ 30 m2), 54 Family Rooms (~ 40 - 45 m2), 56 Maisonettes (~ 40 - 45 m2), 2 Junior Suites SV (~ 5 0 m2), 1 Suite SV (~ 80 m2) & 1 Grand Suite SV (~ 110 m2). 
Собите се опремени со: индивидуална / централна клима (Jули - Aвгуст), фрижидер, сателитска телевизија, телефон, купатило / туш, фен, пегла (на барање со депозит), балкон / тераса. Стандардните соби се наоѓаат на ридот. Тип на дополнително легло - стандардно / софа / фотелја на расклопување.

  • Double Room Eco (~ 16 m2): Собите се наоѓаат на горниот дел од хотелот, стандардни услови за престој;
  • Superior Room - соба: Спална соба со гостински дел, во неколку соби има и кујнски дел, купатило. Тип на дополнителното легло - стандардно легло.
  • Family Room: Во првата соба се две одделни легла и одвоена (со врата) спална соба со француски лежај. Во некои од собите има и кујна;
  • Maisonette - Соби на 2 нивоа, 2 спални соби од отворен тип: една на првото ниво (комбинирана со дневен престој), другата е на второто ниво, внатрешни скалила, некои соби имаат и кујнски дел и када:
  • Junior Suite: Соби на 2 нивоа, отворен план, на првото ниво е дневна соба, а на второто ниво е спална соба со џакузи;
  • Suite: Собите се на две нивоа отворен план, на првото ниво е дневен престој со камин, 2 купатила (едното со туш, другото со џакузи) а на второто ниво е спална соба;
  • Grand Suite: Собите се на две нивоа отворен план, на првото ниво е дневен престој со камин, работна маса, купатило со туш кабина, а на второто ниво

сите соби се опремени со

 ТВ
 Сателитска ТВ
 Мини Бар
 Фен
 Греење
 Бања/Тоалет
 Клима Уред
 Балкон или Тераса
 Када/Туш Кабина
Health Care

Спа Услуги

 Внатрешен базен
 Сауна
 Турска бања/ Хамам
 Топла када
 СПА центар
Home Location
Полуостров Атос, 3 km од градот Уранополис, 125 km од аеродромот во Солун. Хотелот се наоѓа во близина на живописниот град Уранополис, од каде што можете да се упатите на крстарење околу југозападниот брег на Света Гора. Се состои од 10 двоспратни и триспратни згради. 
За хотелот:
Зградите се распределени во стил на амфитеатар. Голем избор на соби. Спа центар, ресторан, барови, спорт и забавна програма, спорт на вода, интернет, клуб за деца, конференциски услуги. Идеално место за фамилијарен одмор. 
ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.