Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Контакт
02 3229922
Мапа

Aegean Melathron Thalasso Spa Hotel Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Плажа

 Плажа:

 • Лежалки ( со доплата на лице место);
 • Песочна (хотелска плажа, се наоѓа преку приватен подземен премин);
 • Крпи за плажа (со депозит);
 • Чадори (со доплата на лице место).
Локација

Локација:

Полуостров Касандра, 3 km од местото Калитеа, 90 km од аеродромот Македонија во Солун. Делумно реновирани соби и лоби во 2013 година. 

Сместување

Опис на соби:

Вкупно 255 соби: Standard Rooms (~25 m2), Double Rooms Eco (~25 m2), Doubles Superior Sea View (~38 m2), Doubles Superior Pool View (~38 m2), Suite - Maisonettes (~50 m2), Suites (~60 m2), Suites Standard Sharing Pool (~44 m2), Suites Superior with Private Pool (~67 m2), Presidential Suite (~80 m2).

Собите се опремени со: клима, сателитски телевизор, фрижидер (во Suite - мини бар), телефон, сеф, купатило (када / туш, во некои од апартманите џакузи), фен, бањарка и влечки, прибор за припрема на кафе / чај, опремен балкон / тераса. Тип на дополнително легло - софа. При пристигање - пијалок за добредојде, вино и овошје во собата.

 • Standard Room: Се наоѓа во централната зграда и во бунгаловите. Поглед на базен или море. Максимум сместување 3 лица;
 • Double Rooms Eco: Соби кои се наоѓаат во различни делови од хотелот. Немаат поглед ниту на базен, ниту на море;
 • Double Superior Sea View: Се наоѓат во главната зграда на приземје и на први спрат. Гостински дел и спална соба, купатило и посебен тоалет, балкон. Поглед на море. Максимум сместување 4 лица;
 • Double Superior Pool View: Се наоѓа во бунгаловите (во комплексот над патот), гостински дел и спална соба, купатило и посебен тоалет, балкон. Поглед на море. Максимум сместување 4 лица;
 • Suite - Maisonette: Соба на две нивоа - отворена просторија - се наоѓа во бунгаловите (на првото ниво - дневна соба, туш, балкон, второто ниво - спална соба и купатило). Поглед на море. Максимум сместување 4 лица; 
 • Suite: Се наѓа во бунгаловите на приземје. 2 соби (спална соба со врата и дневна), џакузи, 2 купатила со туш, тераса. Поглед на море. Максимум сместување 4 лица; 
 • Suite Standard Sharing Pool: Се наоѓа во бунгаловите. Приватен базен на 2 - Suite - a ( слатка вода), 2 соби (спална со врата и дневна), купатило (када), тераса. Поглед на море. Максимум сместување 3 лица;
 • Suite Superior with Private Pool: Се наоѓа во бунгаловите. Приватен базен (слатка вода), 2 соби - дневна и спална со врата, 2 купатила (во едното џакузи, во другото туш), тераса, поглед на море. Максимум сместување 4 лица;
 • Presidential Suite: Посебен објект со приватен базен. 3 простории (дневен престој, и 2 спални соби - со врати), 2 купатила (во едното џакузи, во другото када). Максимум сместување 4 лица; 


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.
Пансион
Полупансион - појадок и вечера (HALF BOARD)

Појадок и вечера - самопослужување, избор од повеќе оброци.


! Хотелот го задржува правото да направи измени во програмата без најава.
За хотелот:
Хотелот се наоѓа во преубаво опркужување, се состои од 2 централни згради и комплекс од бунгалови кои се наоѓаат на двете страни од патот, поврзани со подземен премин. Собите во делот над патот имаат поглед на базен и градина, а во делот под патот имаат поглед на море. Елегантен стил, удобни соби и апартмани, базени, ресторани и барови, детски клуб, спа центар, спорт и рекреација, приватна песочна плажа. Хотелот се препорачува за луксузен и опуштен одмор, како за фамилии, така и за бизнис луѓе.
ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

Информации за дополнителни услуги/трошоци кои се плаќаат на лице место.

Задолжителна допла за туристичка такса за сите хотели во Грција (се плаќа на лице место):

 • 5* хотели: 4 € по соба на ноќ;
 • 4* хотели: 3 € по соба на ноќ;
 • 3* хотели: 1.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2* хотели: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2 key апартмани: 0.25 € по соба на ноќ;
 • 3 key апартмани: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 4 key апартмани: 1 € по соба на ноќ;

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Aegean Melathron Thalasso Spa Hotel Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.