Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Контакт
Мапа

PARADISE ISLAND RESORT Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Ценовник
  • Галерија
  • Информации за хотелот

PARADISE ISLAND RESORT Слики и Видеа

Плажа
Хотелот има сопствена плажа и се наоѓа на прва линија.

Услови за деца
детски кат
детски базен
Локација
Хотелот се наоѓа на островот Ланканфинхолу (Lankanfinolhu), во источниот дел на атолот Северно Мале
Трансферот се врши со моторен брод.
Карактеристики за соба

телевизор

телефон 

климатизација

вентилатор на таван

полуотворена бања со надворешен туш

фен за коса

тоалетни принадлежности  

минибар 

сеф  

тераса

Спорт и рекреација

СПА центар

риболов

аеробик

кошарка

одбојка

билијард

Тенис

бадминтон

сквош

пинг Понг

гимнастика
центар за нуркање

снорклинг

кану

windsurfing

kitesurfing

катамаран

различни спортови на вода

Карактеристики за хотелот

основнен ресторан Bageecha - разноврсно диетално мени, како и вегетаријански јадења.

4  а ла карт ресторани (јапонски, италијански, ресторан со моркси плодови)

2 бара

базен

СПА центар

Конференциска сала

Сместување


За хотелот:

Задолжително се доплаќа Божиќна вечера- 64 евра за возрасен / деца  3-11.99 год.- 32 евра
Задолжително се доплаќа Новогодишна Гала Вечера евра за возрасен / деца  3-11.99 год.- 32 евра

*Трансферот се врши со моторен брод

 

Опис

Хотелот се состои од 220 Superior Beach Bungalows, 40 Water Villas, 16 Haven Villas, 4 Haven Suites и 2 Ocean Suites.

Superior Beach Bungalows- Одделни или на блокови по 2, овие просторни соби се директно на плажа и имаат полуоткриени бањи и внатрешен двор на песок.

Water Villas-  Водните вили се изградени на потпорници над лагуната и имаат директен пристап до кристално чистата вода од нивните палуби.
Haven Villas- Ексклузивните и луксузни Haven Villas се над вода и имаат пристап до приватен базен.
Haven Suites- Овие 4
надводни вили се со големина од 237 квадратни метри и располагаат со спална соба, посебна дневна соба и приватен базен.
Ocean Suites
- океанските апартмани се со големина од 386 квадратни метри и располагаат со 2 спални соби, 2 џакузи, дневна соба и лежалки со приватен базен.
Хотелот се одликува со светла корална песок и кристално чиста лагуна.

Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.