Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Контакт
Мапа

ROYAL ISLAND RESORT & SPA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Ценовник
  • Галерија
  • Информации за хотелот

ROYAL ISLAND RESORT & SPA Слики и Видеа

Плажа
Прва линија
Сопствена плажа
Локација

Хотел Royal Island Resort & Spa 5* се наоѓа на Баа Атол, на 800 м. долгиот и 220 м. широкиот остров Horubadhoo. 

Карактеристики за соба

Garden Villa- околу 30 кв.м., класично опремени со бања со туш, WC, бањарка, ТВ, клима уред, вентилатор, минибар, апарат за чај и кафе, сеф, бесплатен интернет. Сместени се во редица бунгалови на втората линија од плажата.

Beach Villa- околу 41 кв.м., приватни дрвени бунгалови, бања со када и посебен туш на отворено, на првата линија со директен пристап до плажата.

Спорт и рекреација

фитнес

одбојка на плажа

бадминтон 

пинг-понг

тенис

Во внатрешноста на островот се наоѓа спа центар опремен со автентични мебели „Araamu Spa“ - вистинска оаза на спокојството. На своите гости им нуди 10 различни простории за терапија, од кои 6 се на отворено, сауна, парна бања, џакузи. За време на вашиот одмор на Малдивите можете да се разгалите со масажи, ајурведски терапии, маникири и педикир.

Карактеристики за хотелот

2 ресторани „Maakanaa“ и А-la-carte-Restaurant „Raabondhi“ (интернационална и средиземноморска кујна)

4 бара

бизнис-центар 

интернет-кафе-со доплата

Интернет Wi-Fi  

SPA центар 

базен со детски оддел во базенот

салон за убавина

продавница за сувенири 

медицински услуги- со доплата

перална- со доплата

библиотека

програми за забава

За хотелот:

Задолжителна долата за Божиќна вечера - 85 евра за возрасен / деца  3-11.99год.- 43 евра

Задолжителна долата за Новогодишна вечера - 185 евра за возрасен / деца  3-11.99год.- 43 евра


*Трансферот се врши со внатрешен лет + глисер

Опис

 

Елегантно изградениот хотел хармонично се вклопува во густата тропска вегетација на островот. На територијата на хотелот има основен ресторан со Азиски и интернационални јадења, а ла карт ресторан кој служи меѓународни специјалитети, како и јадења од свежа риба и морски плодови, бар, кафе бар, бар на базен и ноќен бар. Гостите исто така можат да користат базен со детски оддел, продавница за подароци и продавница за накит.

Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.