Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Контакт
Мапа

SUN ISLAND RESORT & SPA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Ценовник
  • Галерија
  • Информации за хотелот

SUN ISLAND RESORT & SPA Слики и Видеа

За хотелот:
Задолжително се доплаќа Божиќна вечера- 64 евра за возрасен / деца  3-11.99год.- 32 евра
Задолжително се доплаќа Новогодишна вечера- 64 евра за возрасен / деца  3-11.99год.- 32 евра

* Трансферот е со внатрешен лет + моторен брод.

Хотелот се наоѓа на остров Налагураиду во атолот Јужен Ари, на 107 км од меѓународниот аеродром Хулуле (гр. Мале).
Трансфер: 20 мин. со внатрешен лет до аеродромот на остров Маамигили + 10 мин. со локално бродче "дони".
Размер на островот:1600х440 м.
Хотелот е отворен во 1998 г. Разполага со 462 соби:
36 Sun Villa (30 м2, макс. 2 лица). Овој тип на соба е во рамките на едонспратен бунгалов и е на приземје, со поглед на градина. Легло king size (нема соби со twin легла), мала софа за одмор, плазма телевизор. Дел од бањата е на отворено: туш на отворено, када, тераса со песочен под, 2 лежалки. Тераса со ниско легло за одмор. Гостите сместени во овој тип на соба не користат лежалки на плажа, а може да користат лежалки на базен. 


Плажа
Сопсвена плажа. Прва линија.
Услови за деца
Детски клуб
Детска базен
Локација
Хотелот се наоѓа на остров Налагураиду во атолот Јужен Ари, на 107 км од меѓународниот аеродром Хулуле (гр. Мале).
Карактеристики за соба
телевизор
тераса
вентилатор
фен за коса
мини-бар (со доплата)
прибор за подготовка на чај/кафе
када
сеф
климатизација
туш
телефон
интернет
Карактеристики за хотелот
3 ресторани a la carte
ресторани
СПА-центар
5 бара
кафе бар
конференциски сали
продавници
базенти
Wi-Fi 
лекарски кабинет
Спорт и рекреација
џакузи
Snorkeling
банан
сквош
тениско игралиште
бадминтон
пикадо
windsurfing
одбојка
сауна
кану
велосипед
катамаран
голф
билјард
кошарка
центар за нуркање
скутер
фитнес сала
парна бања
пинг-понг
скијање на вода
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.