Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа

Bomo Pallini Beach Hotel Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Bomo Pallini Beach Hotel Слики и Видеа

Плажа

Далечина од плажа : Приватна плажа 

Плажата е песочна и се карактеризира како најубавата плажа во Калитеа, вооедно и на самиот полуостов Касандра. 
Лажалките за на плажа - со доплата на лице место.
Чадори за сонце- со доплата на лице место. 
Крпи за на плажа - со доплата на лице место.


Локација

Локација : Полуостровот Касандра, 2 километри од местото Калитеа ( 20 минути пешачење ), 80 километри од аеродромот"Makedonija" во Солун.

Сместување

Вкупно 484 соби: Singles, Doubles for single use SSV (~25 m2), Doubles SSV (~25 m2), Doubles Bungalow GV (~28-30 m2), Doubles Bungalows 1-st line (~28-30 m2), Suites SSV/SV (~33 m2). 


Собите располагаат со : централна клима( јули- август ), мини - фрижидер, купатило( када/ туш ) , фен, ( во бунгаловите- со депозит ), балкон/ тераса.  SAT TV.

Single - единечен кревет.
Double for single use - Страничен поглед на море - со француско легло или две одделни легла.  
Double Room - Страничен поглед на море - со француско легло или две одделни легла. 
Double Bungalow - Со поглед на градина - клима уред( јули- август ), тераса- поглед на градина, француско легло.  
Double Bungalow 1-st line - Се наоѓа на прва линија од морето. Клима уред ( јули- август ), тераса, француско легло.  
Suite - Со страничен поглед на море или директен поглед на море , се наоѓа во централната зграда, клима уред ( јули- август ), 2 соби ( спална соба, дневен престој) ,  француски кревет, кревет или софа на расклопување, балкон со страничен или с со директен поглед на море. 

Тип на дополнителни легла - софа/ фотеља/ кревет на расклопување. 
Пансион

Услуга :
Полупансион - појадок и вечера  (HALF BOARD)
Полупансион - појадок и вечера --  buffet.
Dress Code - кодекс на облекување во ресторан ( панталони за машките лица и компактибилна облека за женските лица. Забрането е влегување во ресторанот во костуми за капење ).  


Concept

Во хотелите каде услугата на исхрана во принцип е шведска маса - самопослужување, избор на различна храна, хотелот има право во случај на недоволен број гости или под влијание на други фактори, храната да ја служи на мени , наместо на шведска маса, самопослужување, што нема да влијае на квалитетот и услугата на хотелот. 

Хотелот го задржува правото на промена во програмта без претходна најава. 

За хотелот:

Поставен на сама плажа, Pallini Beach Хотел се одликува со импресивен затворен базен со морска вода. 
Сите соби се климатизирани, опремени со ТВ, фрижидер, и сеф. Некои соби имаат  опремена дневна соба. Сите соби имаат балкони  со поглед на море, базен или градина.
Богат појадок и вечера се сервира во главниот ресторан. Баровите нудат освежување и коктели, традиционални грчки специјалитети и узо.Akrogiali Таверната предлага грчки јадења вклучувајќи свежа риба и морски плодови.

ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.