Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа

Bomo Theophano Imperial Palace Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Bomo Theophano Imperial Palace Слики и Видеа

Плажа
Далечина од плажа : на сама плажа ( приватна плажа )
Плажа : Песочна. 
Лежалки за на плажа : Бесплатно.
Чадори за сонце : Бесплатно.
Крпи за на плажа : Со депозит, на лице место. 
Локација

Локација : Хотелот се наоѓа на полуостровот Касандра, 2 километри од местото Калитеа, 80 километри од аеродромот "Makedonija" во Солун.

Сместување

Вкупно 151 соба: Doubles Deluxе, Suites Deluxe, 15 Suites Grand Private Pool, Suites Penthouse, Suites Imperial Private Pool, Suites Anatoli Executive Sharing Pool & Hamam, Suites Anatoli Club Sharing Pool. 

Собите располагаат со : централна клима, вентилатор, када со џакузи/туш-кабина, фен, сет за купатило, телефон, телевизор, интернет, мини-бар( со доплата на лице место), сеф, балкон/тераса. 

Double Deluxe (~28 m2) - Голем француски лежај, када-џакузи. 

Suite Deluxe (~60 m2)- Одделна спална соба со голем француски лежај, дневен престој-мала спална за деца, големо купатило( када со џакузи), друго купатило со туш-кабина. При доаѓање- вино,вода,овошје во собата. 

Suite Grand Private Pool (~60 m2) - Се наоѓаат на приземје. Приватен базен, тераса со поглед на градина. Одделна спална соба со голем француски лежај, дневен престој - спална соба за деца, големо купатило (када со џакузи), друго купатило со туш-кабина. При доаѓање - вино,вода, овошје во собата.   

Suite Penthouse (~100 m2) - Голем балкон со поглед на море. Главната спална соба со голем француски лежај, друга спална соба со две одделни легла, удобен дневен престој со трпезарија, големо купатило (када со џакузи), друго купатило со туш-кабина, сет за кафе и чај, 2 телевизори. При доаѓање- вино,вода,овошје во собата. 

Suite Imperial Private Pool (~120 m2)- Се наоѓаат на приземје. Голема спална соба со француски лежај, дневен престој, 2 одделни спални соби, 3 куаптила со џакузи, купатило со туш-кабина, телевзор во секоја соба, тераса со приватен базен. Соседни соби - Deluxe Suite i Grand Pool Suite with Private Pool. 

Anatoli Executive Suite with Sharing Pool & Hamam (~90 m2) - Заеднички базен за 7 апартмани. Голема спална соба со дневен престој, француски лежај, друга спална соба, гардеробер, големо купатило со џакузи , друго купатило со туш-кабина, хамам. 

Suites Anatoli Club Sharing Pool (~50-60 m2)- Француски лежај, софа/кревет на расклопување,заеднички базен за 8 соби.  

Тип на дополнителни легла - софа/фотеља/кревет на расклопување.
 

Пансион

Услуга :
Се вклучено ( појадок, ручек, вечера и вклучени пијалоци) - All inclusive. 

Листа на услуи кои се пружат на гостите при концепт на - "All Inclusive Annex" 
 
Храна : 
06.00 - 07.00 ран појадок, по потреба на рано заминување од хотелот. 
07.00 - 10.00 појадок- шведска маса, главен ресторан.
12.00 - 14.00 - закуска во барот на базенот. 
12.30 - 14.30 ручек- шведска маса, главен ресторан. 
15.00 - 17.00 кафе и чај/ слатки. 
19.00 - 21.00 вечера- шведска маса. 
Пијалоци: 
10.00 - 22.00 бар на базен 
17.00 - 24.00 лоби бар 
Домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе, чај, алкохолни и безалкохолни коктели. 


Concept

Во хотелите каде услугата на исхрана е во принцип - шведска маса, самопослужување, хотелот има право во случај на недоволен број гости или од некои други фактори, храната да ја сервира на мени наместо на шведска маса, што не влијае на квалитетот и услугата на хотелот. 

 Хотелот го задржува правото за промена на програмата без претходна најава.

За хотелот:

Елегантен хотел со 5 ѕвезди, дел од хотелскиот комплекс Г- Хотели. Врвна услуга и широк избор на луксузни соби, приватна песочна плажа, прекрасна природна убавина, преубави градини, планини и бескрајно смарагдно море. Гостите на хотелот Теофано Империал Палас можат да ги користат услугите на комплексот Г- Хотели.  

ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.